Avaktiverad 2019-01-25
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2012-02-06
RSK-nr enhet: ST
För LK Väggdosa UNI 16 samt LK Väggdosa UNI 20, levereras komplett med väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel och invängig G15 för tex fortsatt rördragning.
För LK Väggdosa UNI 16 samt LK Väggdosa UNI 20, levereras komplett med väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel och invängig G15 för tex fortsatt rördragning.
| RSK-nummer | 1878995 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590031475 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x G15 |
| Storlek | Ø80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa |
| Utförande | rak, invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590031475 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590031475 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | 7331590037873 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_123_1878995.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1878995 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590031475 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x G15 |
| Storlek | Ø80mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, maxtemp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa |
| Utförande | rak, invändig x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590031475 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590031475 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 150 | ||
| Bredd (mm) | 130 | ||
| Höjd (mm) | 27 | ||
| Vikt (kg) | 0,15 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | 7331590037873 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 200 | ||
| Vikt (kg) | 5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_123_1878995.pdf |
|---|---|