Avaktiverad 2022-03-30
Inlagd: 2013-12-17
RSK-nr enhet: ST
Anslutningskoppling med utv. gg G20 för montage av blandare enligt internationell standard. Skruvas mot LK Väggskena RSK 187 22 30 för c/c 150 mm, eller mot träkortling för valfritt c/c-mått. Ej lämplig i rum med tätskickt då plattan ej kan dölja att tomröret sticker ut 6-9 mm enligt SÄVA 2021:1.
Anslutningskoppling med utv. gg G20 för montage av blandare enligt internationell standard. Skruvas mot LK Väggskena RSK 187 22 30 för c/c 150 mm, eller mot träkortling för valfritt c/c-mått. Ej lämplig i rum med tätskickt då plattan ej kan dölja att tomröret sticker ut 6-9 mm enligt SÄVA 2021:1.
| RSK-nummer | 1881194 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590038092 |
| Produkt | Blandarfäste |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 x AX16x2,2mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | enkel, utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77763248.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590038092 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77763248.aspx |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Antal anslutingar | 1 |
| Form | Övrigt |
| Med bärande väggfäste | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Diameter anslutningar | 16 mm |
| Bredd monteringsplatta | 73 mm |
| Längd, monterinsplatta | 73 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590038092 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,18 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_123_1881194.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1881194 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590038092 |
| Produkt | Blandarfäste |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 x AX16x2,2mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | enkel, utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77763248.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590038092 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77763248.aspx |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Antal anslutingar | 1 |
| Form | Övrigt |
| Med bärande väggfäste | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Diameter anslutningar | 16 mm |
| Bredd monteringsplatta | 73 mm |
| Längd, monterinsplatta | 73 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590038092 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,18 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_123_1881194.pdf |
|---|---|