Avaktiverad 2022-04-01
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2001-01-18
RSK-nr enhet: PAR
Anslutningskoppling för tätkontroll i förkromad mässing. M26x1,5 x G15. Dra in stolpen i väggen. Släpp på vattnet då stolpen är pluggad. Kontrollera att det är tätt. Skruva bort tätningspluggen och montera på bricka, mutter och sfärhylsan.OBS stäng vattnet före du tar bort tätningspluggen. Stolpens längd är 55mm. 2-pack.
Anslutningskoppling för tätkontroll i förkromad mässing. M26x1,5 x G15. Dra in stolpen i väggen. Släpp på vattnet då stolpen är pluggad. Kontrollera att det är tätt. Skruva bort tätningspluggen och montera på bricka, mutter och sfärhylsan.OBS stäng vattnet före du tar bort tätningspluggen. Stolpens längd är 55mm. 2-pack.
| RSK-nummer | 8187293 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 970425 |
| GTIN | 7320129704256 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | M26x1,5 x G15 |
| Storlek | L=55 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vägg, tätkontroll |
| Utförande | rotkoppling, pluggad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 970425 |
|---|
| GTIN | 7320129704256 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension armatur | Övrigt |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Längd | 25 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129704256 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,335 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8187293.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8187293.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_179_8187293.pdf |
| RSK-nummer | 8187293 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 970425 |
| GTIN | 7320129704256 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | M26x1,5 x G15 |
| Storlek | L=55 mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för vägg, tätkontroll |
| Utförande | rotkoppling, pluggad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 970425 |
|---|
| GTIN | 7320129704256 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension armatur | Övrigt |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Längd | 25 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129704256 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 55 | ||
| Vikt (kg) | 0,335 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8187293.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8187293.pdf |
| Byggvarudeklaration | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/BVD/bvd_179_8187293.pdf |