Inlagd: 1996-05-13
RSK-nr enhet: ST
G20xM26x1,5, 5 mm
G20xM26x1,5, 5 mm
| RSK-nummer | 8188913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | ORAS119710/2 |
| GTIN | 6414150037238 |
| Produkt | Excenterkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 x M26x1,5 |
| Storlek | c/c10mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | excentrisk |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | 2-pack |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | ORAS119710/2 |
|---|
| GTIN | 6414150037238 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Excentrisk förskjutning | 5 mm |
| Med extra uttag | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,149 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| RSK-nummer | 8188913 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | ORAS119710/2 |
| GTIN | 6414150037238 |
| Produkt | Excenterkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G20 x M26x1,5 |
| Storlek | c/c10mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | excentrisk |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | 2-pack |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | ORAS119710/2 |
|---|
| GTIN | 6414150037238 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 2 | 3/4" |
| Excentrisk förskjutning | 5 mm |
| Med extra uttag | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 75 | ||
| Bredd (mm) | 75 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,149 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |