Inlagd: 2023-11-14
RSK-nr enhet: ST
Mattsvart anslutningskoppling G15 x M26x1,5 med väggbricka Ø80mm. G15 utv.gänga för anslutning till väggdosa med G15 inv.gänga. Rak anslutning med löpmutter M26x1,5mm för montage av blandare 160cc
Mattsvart anslutningskoppling G15 x M26x1,5 med väggbricka Ø80mm. G15 utv.gänga för anslutning till väggdosa med G15 inv.gänga. Rak anslutning med löpmutter M26x1,5mm för montage av blandare 160cc
| RSK-nummer | 8228026 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 973000-10 |
| GTIN | 7320129300014 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x M26x1,5 |
| Storlek | L=75 mm, med Ø80mm väggbricka |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa med G15 inv.gänga |
| Utförande | utvändig gänga/löpmutter |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8228026 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 973000-10 |
|---|
| GTIN | 7320129300014 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8228026 |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | M26x1,5 |
| Gänganslutning armatur | Löpmutter |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Längd | 75 mm |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129300014 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,188 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8228026.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8228026.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00063 v4.pdf |
| RSK-nummer | 8228026 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 973000-10 |
| GTIN | 7320129300014 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x M26x1,5 |
| Storlek | L=75 mm, med Ø80mm väggbricka |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa med G15 inv.gänga |
| Utförande | utvändig gänga/löpmutter |
|---|---|
| Färg | mattsvart |
| Ytbehandling | - |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8228026 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 973000-10 |
|---|
| GTIN | 7320129300014 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8228026 |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Svart |
| Glansvärde | Matt |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | M26x1,5 |
| Gänganslutning armatur | Löpmutter |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Längd | 75 mm |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129300014 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,188 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8228026.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8228026.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00063 v4.pdf |