Avaktiverad 2025-04-09
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2019-04-17
RSK-nr enhet: ST
Anslutningskoppling G15 x G15 med förkromad väggbricka Ø80mm. G15 utv.gänga för anslutning till väggdosa med G15 inv.gänga. Rak G15 inv.gänga för t.ex fortsatt synlig rördragning.
Anslutningskoppling G15 x G15 med förkromad väggbricka Ø80mm. G15 utv.gänga för anslutning till väggdosa med G15 inv.gänga. Rak G15 inv.gänga för t.ex fortsatt synlig rördragning.
| RSK-nummer | 8253280 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 973040 |
| GTIN | 7320129730408 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x G15 |
| Storlek | L=75 mm, med Ø80mm väggbricka |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa med G15 inv.gänga |
| Utförande | utvändig gänga/invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | för fortsatt synlig rördragn. |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 973040 |
|---|
| GTIN | 7320129730408 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Längd | 75 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129730408 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,176 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8253280.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8253280.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_179_8253280.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00063 v4.pdf |
| RSK-nummer | 8253280 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 973040 |
| GTIN | 7320129730408 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | G15 x G15 |
| Storlek | L=75 mm, med Ø80mm väggbricka |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för väggdosa med G15 inv.gänga |
| Utförande | utvändig gänga/invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | för fortsatt synlig rördragn. |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 973040 |
|---|
| GTIN | 7320129730408 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Längd | 75 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 07320129730408 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 110 | ||
| Bredd (mm) | 80 | ||
| Höjd (mm) | 35 | ||
| Vikt (kg) | 0,176 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_179_8253280.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8253280.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_179_8253280.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00063 v4.pdf |