Inlagd: 2022-02-15
RSK-nr enhet: PAR
Förkromad och blyfri excenterkoppling för blandare 160 cc. M26x15, inv. x M26x1,5 utv, 10cc. I 2-pack.
Förkromad och blyfri excenterkoppling för blandare 160 cc. M26x15, inv. x M26x1,5 utv, 10cc. I 2-pack.
| RSK-nummer | 8253305 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 978072 |
| GTIN | 7320129780724 |
| Produkt | Excenterkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | M26x1,5 x M26x1,5 |
| Storlek | c/c10mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för blandare 160 cc |
| Utförande | löpmutter/utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8253305 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 978072 |
|---|
| GTIN | 7320129780724 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8253305 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Löpmutter |
| Anslutningsmått 2 | M26x1,5 |
| Excentrisk förskjutning | 10 mm |
| Vridbar S-böj | Nej |
| Med extra uttag | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 07320129780724 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,177 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8253305.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00096 v1.pdf |
| RSK-nummer | 8253305 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 978072 |
| GTIN | 7320129780724 |
| Produkt | Excenterkoppling |
| Produktnamn | - |
| Dimension | M26x1,5 x M26x1,5 |
| Storlek | c/c10mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max +90°C |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för blandare 160 cc |
| Utförande | löpmutter/utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | blyfri AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8253305 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 978072 |
|---|
| GTIN | 7320129780724 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.trio-perfekta.se/productvariation/8253305 |
|---|
| Material | Mässing |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutning 1 | Utvändig gänga |
| Anslutningsmått 1 | M26x1,5 |
| Anslutning 2 (utlopp) | Löpmutter |
| Anslutningsmått 2 | M26x1,5 |
| Excentrisk förskjutning | 10 mm |
| Vridbar S-böj | Nej |
| Med extra uttag | Nej |
| Låsbar | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 07320129780724 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,177 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_179_8253305.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5567483770-00096 v1.pdf |