Inlagd: 2023-04-19
RSK-nr enhet: ST
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. Rak M26 anslutning med löpande mutter för montage av blandare enligt svensk standard. Idragning görs med 14 mm insexnyckel. Blyfri avzinkningshärdig mässing.
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. Rak M26 anslutning med löpande mutter för montage av blandare enligt svensk standard. Idragning görs med 14 mm insexnyckel. Blyfri avzinkningshärdig mässing.
| RSK-nummer | 1882705 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590064244 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | Anslutningskoppling M26, rak |
| Dimension | G15 x M26 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | utvändig gänga x löpmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | CW724R |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_777100916.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590064244 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_777100916.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | M26x1,5 |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590064244 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 0,19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | 7331590064251 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 5,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1882705.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 1882705 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590064244 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | Anslutningskoppling M26, rak |
| Dimension | G15 x M26 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | utvändig gänga x löpmutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | CW724R |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_777100916.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590064244 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_777100916.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Rak |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Glansvärde | Blank |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | M26x1,5 |
| Gänganslutning armatur | Invändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590064244 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 29 | ||
| Vikt (kg) | 0,19 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 30 | ||
| GTIN FP | 7331590064251 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 170 | ||
| Vikt (kg) | 5,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1882705.pdf |
|---|---|