RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-06-14
RSK-nr enhet: ST
Nippel i förkromad mässing med utvändig gänga i ½" för anslutning av valfri utrustning. Levereras komplett med täckbricka (70 mm). Längd: 115mm.
Nippel i förkromad mässing med utvändig gänga i ½" för anslutning av valfri utrustning. Levereras komplett med täckbricka (70 mm). Längd: 115mm.
| RSK-nummer | 1883179 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1120248 |
| GTIN | 6414905634064 |
| Produkt | Nippel |
| Produktnamn | Aqua PLUS Nippel utv |
| Dimension | G15 |
| Storlek | täckbricka dy 70mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | anslutning av valfri utrustn. |
| Utförande | med täckbricka |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | avsedd för Väggdosa M7a |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1120248 |
|---|
| GTIN | 6414905634064 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
|---|---|
| Längd | 114 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905660971 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 0,179 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 06414905660964 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 385 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 8,95 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 600 | ||
| GTIN FP | 06414905660988 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 314 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_1883176.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00094 v2.pdf |
| RSK-nummer | 1883179 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1120248 |
| GTIN | 6414905634064 |
| Produkt | Nippel |
| Produktnamn | Aqua PLUS Nippel utv |
| Dimension | G15 |
| Storlek | täckbricka dy 70mm |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10 |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | anslutning av valfri utrustn. |
| Utförande | med täckbricka |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | avsedd för Väggdosa M7a |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | 1120248 |
|---|
| GTIN | 6414905634064 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
|---|---|
| Längd | 114 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 06414905660971 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 160 | ||
| Bredd (mm) | 30 | ||
| Höjd (mm) | 140 | ||
| Vikt (kg) | 0,179 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | 06414905660964 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 385 | ||
| Bredd (mm) | 285 | ||
| Höjd (mm) | 190 | ||
| Vikt (kg) | 8,95 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 1 600 | ||
| GTIN FP | 06414905660988 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 900 | ||
| Vikt (kg) | 314 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_213_1883176.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5566900808-00094 v2.pdf |