Avaktiverad 2015-08-06
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2002-02-08
RSK-nr enhet: ST
För LK Väggdosa 16, levereras komplett med vinkelavstängning och väggbricka diam 70 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel. För fortsatt utanpåliggande rördragning kan kopplingsset för CU12, 15 eller för X16 väljas.
För LK Väggdosa 16, levereras komplett med vinkelavstängning och väggbricka diam 70 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel. För fortsatt utanpåliggande rördragning kan kopplingsset för CU12, 15 eller för X16 väljas.
| RSK-nummer | 1870525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590005957 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | CU10 |
| Dimension | 10mm x G15 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | för väggdosa vinkelavstängning |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590005957 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590005957 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 65 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 25 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_123_1870525_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_123_1870525.pdf |
| RSK-nummer | 1870525 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590005957 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | CU10 |
| Dimension | 10mm x G15 |
| Storlek | ! |
| Tryck/Flöde/Temp | PN10, max temp +70°C (+95°C) |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | för väggdosa vinkelavstängning |
| Utförande | klämring x utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590005957 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590005957 | ||
| Förpackningstyp | påse/plastpåse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 65 | ||
| Bredd (mm) | 185 | ||
| Höjd (mm) | 25 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_123_1870525_gruppfil.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_123_1870525.pdf |