Inlagd: 2014-11-06
RSK-nr enhet: ST
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. Med två anslutningar i vinkel båda med avstängning. En klämringskoppling för 10 mm kopparrör, tas muttern till klämringskopplingen bort är där en utvändig G10 gänga. Den andra anslutningen är utv G15 för tex tvättmaskin, adapeter till G20 är bipackad.
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. Med två anslutningar i vinkel båda med avstängning. En klämringskoppling för 10 mm kopparrör, tas muttern till klämringskopplingen bort är där en utvändig G10 gänga. Den andra anslutningen är utv G15 för tex tvättmaskin, adapeter till G20 är bipackad.
| RSK-nummer | 1881852 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590041986 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | LK Anslutningskoppling |
| Dimension | G15 x G10 / G15 x 90° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | 3utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | två i vinkel med avstängning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766503.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590041986 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766503.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | Övrigt |
| Gänganslutning armatur | Övrigt |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590041986 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,34 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 7331590041993 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 7,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1881852.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00020 v3.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000866.pdf |
| RSK-nummer | 1881852 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590041986 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | LK Anslutningskoppling |
| Dimension | G15 x G10 / G15 x 90° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | 3utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | två i vinkel med avstängning |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766503.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590041986 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766503.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | Övrigt |
| Gänganslutning armatur | Övrigt |
| Med avstängningsventil | Ja |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590041986 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,34 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 7331590041993 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 165 | ||
| Vikt (kg) | 7,4 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1881852.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00020 v3.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000866.pdf |