Inlagd: 2014-11-06
RSK-nr enhet: ST
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. I vinkel en utv G15 gänga för inkoppling av t.ex halvkoppling eller anslutningsslang med lekande mutter och planpackning.
För samtliga LK Väggdosor. Levereras med förkromad väggbricka Ø 80 mm. Utv G15 för anslutning till väggdosans vinkelnippel, 75 mm lång. I vinkel en utv G15 gänga för inkoppling av t.ex halvkoppling eller anslutningsslang med lekande mutter och planpackning.
| RSK-nummer | 1881854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590042129 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | LK Anslutningskoppling |
| Dimension | G15 x G15 x 90° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | 2utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | vinkel |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766507.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590042129 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766507.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
| Gänganslutning armatur | Utvändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590042129 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 35 | ||
| GTIN FP | 7331590042136 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1881854.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00021 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000860.pdf |
| RSK-nummer | 1881854 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7331590042129 |
| Produkt | Anslutningskoppling |
| Produktnamn | LK Anslutningskoppling |
| Dimension | G15 x G15 x 90° |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för LK väggdosor |
| Utförande | 2utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | AZH-mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | vinkel |
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766507.aspx |
| RSK flik | 04 Plaströr - Tryck |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7331590042129 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.lksystems.se/sv/_77766507.aspx |
|---|
| Modell/Utförande | Vinklad |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" |
| Anslutning tillopp | Utvändig gänga |
| Anslutningsdimension armatur | 1/2" |
| Gänganslutning armatur | Utvändig gänga |
| Med avstängningsventil | Nej |
| Med bricka/rosett | Ja |
| Diameter täckbricka/-rosett | 80 mm |
| Med kontramutter | Nej |
| Levereras i par | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7331590042129 | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 185 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 22 | ||
| Vikt (kg) | 0,2 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 35 | ||
| GTIN FP | 7331590042136 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 270 | ||
| Höjd (mm) | 180 | ||
| Vikt (kg) | 7 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_123_1881854.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562742758-00021 v4.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000860.pdf |