Inlagd: 2024-03-08
RSK-nr enhet: ST
Universell glider (handduschhållare) för duschstång (Ø 18-25 mm). Armaturoberoende produkt av hög kvalitet. Installeras direkt (utan demontering) på alla duschstänger (Ø 18, 19, 20.6, 22, 24 och 25 mm).
Universell glider (handduschhållare) för duschstång (Ø 18-25 mm). Armaturoberoende produkt av hög kvalitet. Installeras direkt (utan demontering) på alla duschstänger (Ø 18, 19, 20.6, 22, 24 och 25 mm).
| RSK-nummer | 8239625 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7371000 |
| GTIN | 7350090143365 |
| Produkt | Glider |
| Produktnamn | WatWin Flex Ø18-25 Krom |
| Dimension | Ø18-25mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för duschstång |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 7371000 |
|---|
| GTIN | 7350090143365 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Monterad på duschstång |
|---|---|
| För duschstångsdiameter | 18 - 28 mm |
| Material | Plast |
| Basfärg | Krom |
| Fästmetod | Konisk |
| Justerbar | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 48 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 8,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_911_8239625.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8239625 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 7371000 |
| GTIN | 7350090143365 |
| Produkt | Glider |
| Produktnamn | WatWin Flex Ø18-25 Krom |
| Dimension | Ø18-25mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för duschstång |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 7371000 |
|---|
| GTIN | 7350090143365 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Monterad på duschstång |
|---|---|
| För duschstångsdiameter | 18 - 28 mm |
| Material | Plast |
| Basfärg | Krom |
| Fästmetod | Konisk |
| Justerbar | Ja |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 120 | ||
| Bredd (mm) | 48 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 0,17 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 50 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 510 | ||
| Bredd (mm) | 260 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 8,9 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_911_8239625.pdf |
|---|---|