Inlagd: 2016-04-28
RSK-nr enhet: ST
Alterna takduschsilar/takduschhuvuden.
Alterna takduschsilar/takduschhuvuden.
| RSK-nummer | 8237310 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508039033 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Alterna Bello B1 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | ! |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | polerat |
| Material | rotsfritt stål |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508039033 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Rostfritt stål |
| Inställbart huvud | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 250 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Djup | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 283 | ||
| Bredd (mm) | 263 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 1,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8126234.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00118 v1.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001031.pdf |
| RSK-nummer | 8237310 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | - |
| GTIN | 7332508039033 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Alterna Bello B1 |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø250mm |
| Tryck/Flöde/Temp | ! |
| Effekt/Eldata | ! |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | ! |
|---|---|
| Färg | stål |
| Ytbehandling | polerat |
| Material | rotsfritt stål |
| Standard | ! |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | - |
|---|
| GTIN | 7332508039033 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Basfärg | Rostfritt stål |
| Accentfärg | Rostfritt stål |
| Inställbart huvud | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 250 mm |
| Bredd | 250 mm |
| Djup | 250 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 283 | ||
| Bredd (mm) | 263 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 1,1 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_212_8126234.pdf |
|---|---|
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5562870229-00118 v1.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0001031.pdf |