Inlagd: 2020-02-03
RSK-nr enhet: ST
Diameter huvud 200mm
Diameter huvud 200mm
| RSK-nummer | 8237473 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 232070 |
| GTIN | 6414150096426 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Apollo |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | kalkavvisande |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | 1/2" inv g |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 232070 |
|---|
| GTIN | 6414150096426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Plast |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 200 mm |
| Höjd | 68 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 208 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 0,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000596.pdf |
| RSK-nummer | 8237473 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 232070 |
| GTIN | 6414150096426 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Apollo |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø200mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | kalkavvisande |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | 1/2" inv g |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 232070 |
|---|
| GTIN | 6414150096426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Plast |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 200 mm |
| Höjd | 68 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 208 | ||
| Höjd (mm) | 85 | ||
| Vikt (kg) | 0,52 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000596.pdf |