Inlagd: 2024-11-07
RSK-nr enhet: ST
AQUAJET-Stömlinjeformat duschhuvud DN 15 med jetstrålar av plast med anti-kalk funktion med låg aerosolbildning, för vägganslutning, polerad förkromad mässing.
AQUAJET-Stömlinjeformat duschhuvud DN 15 med jetstrålar av plast med anti-kalk funktion med låg aerosolbildning, för vägganslutning, polerad förkromad mässing.
| RSK-nummer | 8237597 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000103757 |
| GTIN | 7612982117183 |
| Produkt | Duschhuvud |
| Produktnamn | AQUA757 |
| Dimension | - |
| Storlek | 265x110x105mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000103757 |
|---|
| GTIN | 7612982117183 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Hybrid |
|---|---|
| Typ av grepp | Greppfri |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Funktionsavstånd | 315 - 1090 mm |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Nej |
| Höjdinställbara fästpunkter | Ja |
| Form duschhuvud | Rund |
| Diameter huvud-/takdusch | 60 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 70 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 58 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210045868 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 0,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_8237597.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8237597.pdf |
| RSK-nummer | 8237597 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2000103757 |
| GTIN | 7612982117183 |
| Produkt | Duschhuvud |
| Produktnamn | AQUA757 |
| Dimension | - |
| Storlek | 265x110x105mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | rostfri |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | rostfritt stål |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2000103757 |
|---|
| GTIN | 7612982117183 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Hybrid |
|---|---|
| Typ av grepp | Greppfri |
| Material armatur | Övrigt |
| Ytskydd | Förkromad |
| Basfärg | Krom |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Funktionsavstånd | 315 - 1090 mm |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Nej |
| Höjdinställbara fästpunkter | Ja |
| Form duschhuvud | Rund |
| Diameter huvud-/takdusch | 60 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 70 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 58 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 7612210045868 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Komprimerad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 105 | ||
| Bredd (mm) | 110 | ||
| Höjd (mm) | 265 | ||
| Vikt (kg) | 0,92 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_1237_8237597.pdf |
|---|---|
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_1237_8237597.pdf |