Inlagd: 2024-08-26
RSK-nr enhet: ST
Aurelia 1018483V takduschhuvud, Ø300mm, förkromad, antikalkmunstycken med mönster av Lotusblomman.
Aurelia 1018483V takduschhuvud, Ø300mm, förkromad, antikalkmunstycken med mönster av Lotusblomman.
| RSK-nummer | 8237587 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1018483V |
| GTIN | 6414150106224 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Aurelia |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 12L/min @ 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rain shower |
| Utförande | kalkavvisande |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | EN1112 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1018483V |
|---|
| GTIN | 6414150106224 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 12 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Lutningsjusteringsområde | 0 - 7 ° |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8237587.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_8237587.pdf |
| RSK-nummer | 8237587 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1018483V |
| GTIN | 6414150106224 |
| Produkt | Takduschhuvud |
| Produktnamn | Aurelia |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø300mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 12L/min @ 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | rain shower |
| Utförande | kalkavvisande |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | EN1112 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 1018483V |
|---|
| GTIN | 6414150106224 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 12 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Lutningsjusteringsområde | 0 - 7 ° |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 300 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Garantiförseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8237587.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_8237587.pdf |