Avaktiverad 2022-06-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2016-02-29
RSK-nr enhet: ST
Hansgrohe Crometta 160 1jet huvuddusch, vit/krom •duschhuvudsstorlek: 160 mm •stråltyp: Rain •flödesmängd Rain (vid 3 bar): 17 l/minut •yta strålskiva i två varianter: krom eller vit •material strålskiva: plast •tak eller vägg •anslutningsgänga G ½ •WRAS 1502302
Hansgrohe Crometta 160 1jet huvuddusch, vit/krom •duschhuvudsstorlek: 160 mm •stråltyp: Rain •flödesmängd Rain (vid 3 bar): 17 l/minut •yta strålskiva i två varianter: krom eller vit •material strålskiva: plast •tak eller vägg •anslutningsgänga G ½ •WRAS 1502302
| RSK-nummer | 8237299 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26577400 |
| GTIN | 4011097756905 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Crometta 160 1jet huvuddusch |
| Dimension | G15, Ø160mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 17l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | tak-/väggmonterad |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26577400 |
|---|
| GTIN | 4011097756905 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Accentfärg | Vit |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 20 l/min |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Höjd | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 0,515 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8237299.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_8377054.pdf |
| RSK-nummer | 8237299 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26577400 |
| GTIN | 4011097756905 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Crometta 160 1jet huvuddusch |
| Dimension | G15, Ø160mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 17l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | tak-/väggmonterad |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall/plast/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26577400 |
|---|
| GTIN | 4011097756905 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Accentfärg | Vit |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 20 l/min |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Höjd | 65 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 295 | ||
| Bredd (mm) | 295 | ||
| Höjd (mm) | 135 | ||
| Vikt (kg) | 0,515 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8237299.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_8377054.pdf |