Avaktiverad 2022-06-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-09-05
RSK-nr enhet: ST
Hansgrohe Duscharm för väggmontering •rosett, monteringsplatta för vägg •väggmontage •installationstyp: ytmontering •utförande: 90° vinkel •anslutningsgänga G ¾
Hansgrohe Duscharm för väggmontering •rosett, monteringsplatta för vägg •väggmontage •installationstyp: ytmontering •utförande: 90° vinkel •anslutningsgänga G ¾
| RSK-nummer | 8376763 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 27410000 |
| GTIN | 4011097460918 |
| Produkt | Duscharm |
| Produktnamn | Duscharm 470 mm |
| Dimension | G20 |
| Storlek | L=470mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 27410000 |
|---|
| GTIN | 4011097460918 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Väggmontering |
|---|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 3/4" |
| Längd | 470 mm |
| För duschhuvud | Ja |
| För duschslang | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 92 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 88 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8376763.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8376748_gruppfil.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_412_8376763.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8376763.pdf |
| RSK-nummer | 8376763 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 27410000 |
| GTIN | 4011097460918 |
| Produkt | Duscharm |
| Produktnamn | Duscharm 470 mm |
| Dimension | G20 |
| Storlek | L=470mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | utvändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 27410000 |
|---|
| GTIN | 4011097460918 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Väggmontering |
|---|---|
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 3/4" |
| Längd | 470 mm |
| För duschhuvud | Ja |
| För duschslang | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 92 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 525 | ||
| Bredd (mm) | 88 | ||
| Höjd (mm) | 105 | ||
| Vikt (kg) | 2 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8376763.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8376748_gruppfil.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_412_8376763.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8376763.pdf |