Inlagd: 2015-06-11
RSK-nr enhet: ST
Duschsil med kalkavvisande sil och Eco Flow 12 l/min. Med kulled. Till FMM 9393.
Duschsil med kalkavvisande sil och Eco Flow 12 l/min. Med kulled. Till FMM 9393.
| RSK-nummer | 8180647 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 93992000 |
| GTIN | 7391887243066 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Ebro |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till 9393 EcoFlow |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/93992000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 93992000 |
|---|
| GTIN | 7391887243066 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/93992000 |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 180 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 256 | ||
| Bredd (mm) | 219 | ||
| Höjd (mm) | 67 | ||
| Vikt (kg) | 0,54 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8180647.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8180647.pdf |
| RSK-nummer | 8180647 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 93992000 |
| GTIN | 7391887243066 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Ebro |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø180mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 12l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till 9393 EcoFlow |
| Utförande | invändig gänga |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/93992000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 93992000 |
|---|
| GTIN | 7391887243066 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/93992000 |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 0 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Inställbart huvud | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 180 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 256 | ||
| Bredd (mm) | 219 | ||
| Höjd (mm) | 67 | ||
| Vikt (kg) | 0,54 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8180647.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8180647.pdf |