Inlagd: 2021-09-10
RSK-nr enhet: ST
• längd: 300 mm • skaft Ø: 26 mm • monteringstyp: utanpåliggande montering • material: mässing • anslutningstyp: G ½”
• längd: 300 mm • skaft Ø: 26 mm • monteringstyp: utanpåliggande montering • material: mässing • anslutningstyp: G ½”
| RSK-nummer | 8217930 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 27805000 |
| GTIN | 4059625316313 |
| Produkt | Duscharm |
| Produktnamn | HG Vernis Blend Duscharm 300mm |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggnad |
| Utförande | för takmontage |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 27805000 |
|---|
| GTIN | 4059625316313 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Takmontering |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd | 65 mm |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| För duschhuvud | Ja |
| För duschslang | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 65 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625316313 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 46 | ||
| Vikt (kg) | 0,67 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4059625316368 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 27,78 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 577,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8217930.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8217930.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8217930.pdf |
| RSK-nummer | 8217930 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 27805000 |
| GTIN | 4059625316313 |
| Produkt | Duscharm |
| Produktnamn | HG Vernis Blend Duscharm 300mm |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för inbyggnad |
| Utförande | för takmontage |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 27805000 |
|---|
| GTIN | 4059625316313 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Takmontering |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Anslutning gänga | Utvändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd | 65 mm |
| Med återströmningsskydd | Nej |
| För duschhuvud | Ja |
| För duschslang | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Storlek täckbricka/-rosett | 65 mm |
| Med led | Nej |
| Med hållare | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625316313 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 365 | ||
| Bredd (mm) | 70 | ||
| Höjd (mm) | 46 | ||
| Vikt (kg) | 0,67 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4059625316368 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 575 | ||
| Bredd (mm) | 370 | ||
| Höjd (mm) | 360 | ||
| Vikt (kg) | 27,78 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 800 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 577,6 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_412_8217930.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.hansgrohe.se/service/produktgaranti |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8217930.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8217930.pdf |