Inlagd: 2018-11-05
RSK-nr enhet: ST
duschhuvudsstorlek: 460 x 300 mm duscharmslängd: 460 mm stråltyp: Rain, RainStream flödesmängd Rain (vid 3 bar): 18 l/min flödesmängd RainStream (vid 3 bar): 15 l/min helförkromad strålskiva material strålskiva: metall strålskiva avtagbar för rengöring Ta
duschhuvudsstorlek: 460 x 300 mm duscharmslängd: 460 mm stråltyp: Rain, RainStream flödesmängd Rain (vid 3 bar): 18 l/min flödesmängd RainStream (vid 3 bar): 15 l/min helförkromad strålskiva material strålskiva: metall strålskiva avtagbar för rengöring Ta
| RSK-nummer | 8237395 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 35275000 |
| GTIN | 4059625003664 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Huvuddusch 460/300 2jet |
| Dimension | inbyggnadsdel 01800180 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 18l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med softcube väggbricka |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 35275000 |
|---|
| GTIN | 4059625003664 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rektangulär |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Basfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Med duscharm/-rör | Ja |
| Längd duscharm/-rör | 460 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Lutningsjusteringsområde | 0 - 0 ° |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Diameter | 300 mm |
| Längd utsprång | 590 mm |
| Bredd | 466 mm |
| Höjd | 156 mm |
| Djup | 590 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625003664 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 13,599 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 775 | ||
| Bredd (mm) | 435 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 15,019 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 142,152 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.axor-design.com/se/service/produktgaranti |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_412_8237395.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8237395.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8237395.pdf |
| RSK-nummer | 8237395 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 35275000 |
| GTIN | 4059625003664 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Huvuddusch 460/300 2jet |
| Dimension | inbyggnadsdel 01800180 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 18l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med softcube väggbricka |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 35275000 |
|---|
| GTIN | 4059625003664 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Form | Rektangulär |
|---|---|
| Material | Övrigt |
| Basfärg | Krom |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Med duscharm/-rör | Ja |
| Längd duscharm/-rör | 460 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Lutningsjusteringsområde | 0 - 0 ° |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Diameter | 300 mm |
| Längd utsprång | 590 mm |
| Bredd | 466 mm |
| Höjd | 156 mm |
| Djup | 590 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4059625003664 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 590 | ||
| Bredd (mm) | 390 | ||
| Höjd (mm) | 220 | ||
| Vikt (kg) | 13,599 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 775 | ||
| Bredd (mm) | 435 | ||
| Höjd (mm) | 365 | ||
| Vikt (kg) | 15,019 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 150 | ||
| Vikt (kg) | 142,152 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_412_7357636.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.axor-design.com/se/service/produktgaranti |
| Manual | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MAN/MAN_412_8237395.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_412_8237395.pdf |
| Reservdelslista | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SPARE/SPARE_412_8237395.pdf |