Avaktiverad 2022-05-18
Ersättningsartikel saknas
Inlagd: 2013-09-05
RSK-nr enhet: ST
Hansgrohe Raindance Royale S 350 Air 1jet huvuddusch •duschhuvudsstorlek: 350 mm •stråltyp: RainAir •flödesmängd RainAir (vid 3 bar): 25 l/minut •helförkromad strålskiva •material strålskiva: metall •tak eller vägg •anslutningsgänga G ¾ •ej lämpad för genomflödesvärmare •WRAS 0903016 •WRAS 1405334
Hansgrohe Raindance Royale S 350 Air 1jet huvuddusch •duschhuvudsstorlek: 350 mm •stråltyp: RainAir •flödesmängd RainAir (vid 3 bar): 25 l/minut •helförkromad strålskiva •material strålskiva: metall •tak eller vägg •anslutningsgänga G ¾ •ej lämpad för genomflödesvärmare •WRAS 0903016 •WRAS 1405334
| RSK-nummer | 8184296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28420000 |
| GTIN | 4011097461113 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Raindance Royal Air |
| Dimension | G20, Ø350mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | tak/väggmonterad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28420000 |
|---|
| GTIN | 4011097461113 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 25 l/min |
|---|---|
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 3/4" |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097461113 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 475 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 6,855 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8184296.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8184296.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_412_8184296.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8184296.pdf |
| RSK-nummer | 8184296 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28420000 |
| GTIN | 4011097461113 |
| Produkt | Duschsil |
| Produktnamn | Raindance Royal Air |
| Dimension | G20, Ø350mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | tak/väggmonterad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | metall |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28420000 |
|---|
| GTIN | 4011097461113 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 25 l/min |
|---|---|
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 3/4" |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4011097461113 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 460 | ||
| Bredd (mm) | 475 | ||
| Höjd (mm) | 130 | ||
| Vikt (kg) | 6,855 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/mont_412_8184296.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8184296.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/prod_412_8184296.pdf |
| Ritning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/RITN/ritn_412_8184296.pdf |