RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2010-12-27
RSK-nr enhet: ST
Rainshower takdusch Green Line
Rainshower takdusch Green Line
| RSK-nummer | 8182039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2836800E |
| GTIN | 4005176867385 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | Rianshower |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2836800E |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2836800E |
|---|
| GTIN | 4005176867385 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2836800E |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 210 mm |
| Längd utsprång | 0 mm |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 41 mm |
| Djup | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176867385 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 1,815 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 7 | ||
| GTIN FP | 4005176398414 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 13,705 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8181874.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8182039 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2836800E |
| GTIN | 4005176867385 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | Rianshower |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | - |
| Ytbehandling | - |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2836800E |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2836800E |
|---|
| GTIN | 4005176867385 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2836800E |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 210 mm |
| Längd utsprång | 0 mm |
| Bredd | 210 mm |
| Höjd | 41 mm |
| Djup | 41 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176867385 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 255 | ||
| Bredd (mm) | 255 | ||
| Höjd (mm) | 114 | ||
| Vikt (kg) | 1,815 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 7 | ||
| GTIN FP | 4005176398414 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 13,705 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8181874.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |