RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-09-20
RSK-nr enhet: ST
Rainshower 310 Mono Cube Huvudduschset 422 mm, 1 strålmönster Bestående av: huvuddusch Rainshower 310, krom strålplatta (26 568) En stråltyp: GROHE PureRain Duscharm Rainshower 422 mm (26 145 000) GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Lämplig för genomströmsvärmare Lägsta tryck: 1,0 bar
Rainshower 310 Mono Cube Huvudduschset 422 mm, 1 strålmönster Bestående av: huvuddusch Rainshower 310, krom strålplatta (26 568) En stråltyp: GROHE PureRain Duscharm Rainshower 422 mm (26 145 000) GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Lämplig för genomströmsvärmare Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8237458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26564DL0 |
| GTIN | 4005176557774 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH 310 Mono takd.set 422mm |
| Dimension | G15, 310mm duschhuvud |
| Storlek | 422mm duscharm |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | väggmonterad |
|---|---|
| Färg | koppar |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26564DL0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26564DL0 |
|---|
| GTIN | 4005176557774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26564DL0 |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 422 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176557774 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 420 | ||
| Bredd (mm) | 355 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 4,03 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176661563 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 41,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237458.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8237458 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26564DL0 |
| GTIN | 4005176557774 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH 310 Mono takd.set 422mm |
| Dimension | G15, 310mm duschhuvud |
| Storlek | 422mm duscharm |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | väggmonterad |
|---|---|
| Färg | koppar |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26564DL0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26564DL0 |
|---|
| GTIN | 4005176557774 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26564DL0 |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Inställbart huvud | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 422 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176557774 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 420 | ||
| Bredd (mm) | 355 | ||
| Höjd (mm) | 100 | ||
| Vikt (kg) | 4,03 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176661563 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 41,3 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237458.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |