RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-09-29
RSK-nr enhet: ST
GROHE XL Waterfall 334 x 111 mm krom strålplatta spray insert white GROHE StarLight kromyta Min rekommenderat tryck 3,0 bar rough-in box 26 739 000 beställs separat
GROHE XL Waterfall 334 x 111 mm krom strålplatta spray insert white GROHE StarLight kromyta Min rekommenderat tryck 3,0 bar rough-in box 26 739 000 beställs separat
| RSK-nummer | 8320373 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26734000 |
| GTIN | 4005176644603 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH AQUA 10" takdusch |
| Dimension | - |
| Storlek | 334x111mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 18 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26734000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26734000 |
|---|
| GTIN | 4005176644603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26734000 |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Flödesklass | S |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 0 mm |
| Längd utsprång | 0 mm |
| Bredd | 334 mm |
| Höjd | 0 mm |
| Djup | 334 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176644603 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8320373 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26734000 |
| GTIN | 4005176644603 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH AQUA 10" takdusch |
| Dimension | - |
| Storlek | 334x111mm |
| Tryck/Flöde/Temp | 18 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26734000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26734000 |
|---|
| GTIN | 4005176644603 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26734000 |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 18 l/min |
| Flödesklass | S |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Lämplig för takmontering | Ja |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Övrigt |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 0 mm |
| Längd utsprång | 0 mm |
| Bredd | 334 mm |
| Höjd | 0 mm |
| Djup | 334 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176644603 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 78 | ||
| Vikt (kg) | 0,32 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |