RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-07-03
RSK-nr enhet: ST
Rainshower Aqua, Rund kroppsdusch, svart (Phantom Black), strålmönster: PureRain, ActiveJet inklusive dold kropp och sammansatt tätning Ø 75 mm svängningsområde ± 15 ° roterbart Anslutningsgänga 1/2" Avstånd 600 mm GROHE Water Saving Plus - extra effektiv vattenanvändning, perfekt flöde maximum flow rate (at 3 bar): 3.3 l/min GROHE DreamSpray SpeedClean antikalksystem Lägsta tryck: 1,0 bar inte lämplig för genomströmningsvärmare
Rainshower Aqua, Rund kroppsdusch, svart (Phantom Black), strålmönster: PureRain, ActiveJet inklusive dold kropp och sammansatt tätning Ø 75 mm svängningsområde ± 15 ° roterbart Anslutningsgänga 1/2" Avstånd 600 mm GROHE Water Saving Plus - extra effektiv vattenanvändning, perfekt flöde maximum flow rate (at 3 bar): 3.3 l/min GROHE DreamSpray SpeedClean antikalksystem Lägsta tryck: 1,0 bar inte lämplig för genomströmningsvärmare
| RSK-nummer | 8237696 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26801KF0 |
| GTIN | 4067393057345 |
| Produkt | Sidodusch |
| Produktnamn | RSH AQUA 75 sidebruser 3,3l |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 51 x 74 x 81mm, Ø75mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Phantom Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26801KF0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26801KF0 |
|---|
| GTIN | 4067393057345 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26801KF0 |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 3,3 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 75 mm |
| Längd utsprång | 11 mm |
| Bredd | 89 mm |
| Höjd | 75 mm |
| Djup | 120 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 14067393057342 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8237696 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26801KF0 |
| GTIN | 4067393057345 |
| Produkt | Sidodusch |
| Produktnamn | RSH AQUA 75 sidebruser 3,3l |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 51 x 74 x 81mm, Ø75mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Phantom Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26801KF0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26801KF0 |
|---|
| GTIN | 4067393057345 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26801KF0 |
|---|
| Form | Rund |
|---|---|
| Material | Mässing |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 3,3 l/min |
| Med duscharm/-rör | Nej |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Anslutning | Invändig gänga |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Diameter | 75 mm |
| Längd utsprång | 11 mm |
| Bredd | 89 mm |
| Höjd | 75 mm |
| Djup | 120 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 210 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 14067393057342 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | |||
| Bredd (mm) | |||
| Höjd (mm) | |||
| Vikt (kg) | |||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |