Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2020-11-04
RSK-nr enhet: ST
Rainshower SmartActive 74, Body spray square 2 sprays, strålmönster:, Stråltyper: Regn, Jet, including concealed body and compound seal, 74 x 74 mm, pivoting range ± 15° rotatable, throw distance 600 mm, GROHE EcoJoy 3.3 l/min flow limiter, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight, SpeedClean antikalksystem
Rainshower SmartActive 74, Body spray square 2 sprays, strålmönster:, Stråltyper: Regn, Jet, including concealed body and compound seal, 74 x 74 mm, pivoting range ± 15° rotatable, throw distance 600 mm, GROHE EcoJoy 3.3 l/min flow limiter, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight, SpeedClean antikalksystem
| RSK-nummer | 8281651 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26741GN0 |
| GTIN | 4005176643699 |
| Produkt | Sidodusch |
| Produktnamn | RSH SmartActive 5" sidedusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 109mm utsprång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | 3,3l |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26741GN0 |
|---|
| GTIN | 4005176643699 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 3,3 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 109 mm |
| Höjd | 330 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643699 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 208 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,683 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176713644 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 9,396 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176713637 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 175,336 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8281651.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8281651 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26741GN0 |
| GTIN | 4005176643699 |
| Produkt | Sidodusch |
| Produktnamn | RSH SmartActive 5" sidedusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 109mm utsprång |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | guld |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | stål |
| Standard | - |
| Övrig info | 3,3l |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26741GN0 |
|---|
| GTIN | 4005176643699 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Accentfärg | Övrigt |
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 3,3 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Längd duscharm/-rör | 0 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Nej |
| Antal stråltyper | 1 |
| Sidodusch | Ja |
| Med täckbricka/-rosett | Nej |
| Mått gänganslutning (tum) | 1/2" |
| Längd utsprång | 109 mm |
| Höjd | 330 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176643699 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 208 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 80 | ||
| Vikt (kg) | 0,683 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176713644 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 9,396 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 192 | ||
| GTIN FP | 4005176713637 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 175,336 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8281651.pdf |
|---|---|