Avaktiverad 2025-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-10-09
RSK-nr enhet: ST
Rainshower SmartConnect 310 Huvuddusch 2 strålar GROHE PureRain, ActiveRain programmerbar standard stråltype krom strålplatta Kulled med styrutslag ± 10° Anslutningsgänga 1/2" med trådlös fjärrkontroll för ändring eller combination stråltyper skruva eller limhållare till vägg batteridriven inclusive 3 x AAA batterier och 1 x CR 2032 knappcell LED indikator för parning och batteribytte vattenmotstånd fjärrkontroll IP57 GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Lämplig för genomströmsvärmare vattentryck kan användas från 1,5 bar
Rainshower SmartConnect 310 Huvuddusch 2 strålar GROHE PureRain, ActiveRain programmerbar standard stråltype krom strålplatta Kulled med styrutslag ± 10° Anslutningsgänga 1/2" med trådlös fjärrkontroll för ändring eller combination stråltyper skruva eller limhållare till vägg batteridriven inclusive 3 x AAA batterier och 1 x CR 2032 knappcell LED indikator för parning och batteribytte vattenmotstånd fjärrkontroll IP57 GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Lämplig för genomströmsvärmare vattentryck kan användas från 1,5 bar
| RSK-nummer | 8237469 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26641000 |
| GTIN | 4005176530210 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH SmartConnect 310 takdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø310mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | takmonterad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26641000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26641000 |
|---|
| GTIN | 4005176530210 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26641000 |
|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7 l/min |
|---|---|
| Flödesklass | Ingen |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Höjd | 66 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176530210 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 2,445 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176669033 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 25,45 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4005176669040 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 124,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 45 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 138,025 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237469.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8237469 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26641000 |
| GTIN | 4005176530210 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH SmartConnect 310 takdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø310mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | takmonterad |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26641000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26641000 |
|---|
| GTIN | 4005176530210 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26641000 |
|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 7 l/min |
|---|---|
| Flödesklass | Ingen |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Höjd | 66 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176530210 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 425 | ||
| Bredd (mm) | 350 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 2,445 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 10 | ||
| GTIN FP | 4005176669033 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 25,45 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 40 | ||
| GTIN FP | 4005176669040 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 124,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 45 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 138,025 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237469.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |