Avaktiverad 2022-09-23
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-09-20
RSK-nr enhet: ST
Rainshower 310 SmartActive Huvudduschsystem 430 mm, 2 strålmönster Bestående av: huvuddusch Rainshower 310 SmartActive, krom strålplatta 2 stråltyper: GROHE PureRain, ActiveRain horisontell duscharm 430 mm GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv kräver inbyggnadsset 26 483 000 eller 26 484 000 - beställs separat
Rainshower 310 SmartActive Huvudduschsystem 430 mm, 2 strålmönster Bestående av: huvuddusch Rainshower 310 SmartActive, krom strålplatta 2 stråltyper: GROHE PureRain, ActiveRain horisontell duscharm 430 mm GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv kräver inbyggnadsset 26 483 000 eller 26 484 000 - beställs separat
| RSK-nummer | 8237439 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26475DL0 |
| GTIN | 4005176557132 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH SmrtActive 310 takduschset |
| Dimension | Ø310 duschhuvud |
| Storlek | 430mm duscharm |
| Tryck/Flöde/Temp | 44 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | väggmonterad |
|---|---|
| Färg | koppar |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26475DL0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26475DL0 |
|---|
| GTIN | 4005176557132 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26475DL0 |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 14,5 l/min |
| Flödesklass | A |
| Med duscharm/-rör | Ja |
| Längd duscharm/-rör | 400 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Anslutning | Övrigt |
| Mått gänganslutning (tum) | Övrigt |
| Diameter | 310 mm |
| Längd utsprång | 430 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Höjd | 64 mm |
| Djup | 61 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176557132 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 3,57 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 4005176687228 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 8,89 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176687235 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 78,34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237439.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
| RSK-nummer | 8237439 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26475DL0 |
| GTIN | 4005176557132 |
| Produkt | Takdusch |
| Produktnamn | RSH SmrtActive 310 takduschset |
| Dimension | Ø310 duschhuvud |
| Storlek | 430mm duscharm |
| Tryck/Flöde/Temp | 44 l/min vid 3 bar |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | väggmonterad |
|---|---|
| Färg | koppar |
| Ytbehandling | borstad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26475DL0 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26475DL0 |
|---|
| GTIN | 4005176557132 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26475DL0 |
|---|
| Basfärg | Övrigt |
|---|---|
| Max. flöde (vid 300 kPa) | 14,5 l/min |
| Flödesklass | A |
| Med duscharm/-rör | Ja |
| Längd duscharm/-rör | 400 mm |
| Inställbart huvud | Nej |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Lämplig för takmontering | Nej |
| Sidodusch | Nej |
| Med täckbricka/-rosett | Ja |
| Anslutning | Övrigt |
| Mått gänganslutning (tum) | Övrigt |
| Diameter | 310 mm |
| Längd utsprång | 430 mm |
| Bredd | 310 mm |
| Höjd | 64 mm |
| Djup | 61 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176557132 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 430 | ||
| Bredd (mm) | 345 | ||
| Höjd (mm) | 195 | ||
| Vikt (kg) | 3,57 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 2 | ||
| GTIN FP | 4005176687228 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 8,89 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 12 | ||
| GTIN FP | 4005176687235 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 78,34 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8237439.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |