Avaktiverad 2021-11-30
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2013-08-21
RSK-nr enhet: ST
Vitalio Rain 115 Handdusch 2 strålmönster GROHE Rain O2, Rain, shower head Ø 115 mm, flödesbegränsare 9,5 l/min, GROHE One-Click Showering - val av strålmönster med ett klick, GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Inre Vatten Guide för ett längre liv, Lämplig för genomströmsvärmare, Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar, Lägsta tryck: 1,0 bar, 5 color packaging
Vitalio Rain 115 Handdusch 2 strålmönster GROHE Rain O2, Rain, shower head Ø 115 mm, flödesbegränsare 9,5 l/min, GROHE One-Click Showering - val av strålmönster med ett klick, GROHE EcoJoy vattenbesparande teknologi, GROHE DreamSpray, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Inre Vatten Guide för ett längre liv, Lämplig för genomströmsvärmare, Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar, Lägsta tryck: 1,0 bar, 5 color packaging
| RSK-nummer | 8182106 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26103000 |
| GTIN | 4005176942464 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Rain |
| Dimension | G15, Ø115mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26103000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26103000 |
|---|
| GTIN | 4005176942464 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26103000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 115 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176942464 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 117 | ||
| Bredd (mm) | 45 | ||
| Höjd (mm) | 232 | ||
| Vikt (kg) | 0,285 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 22 | ||
| GTIN FP | 4005176998850 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 7,07 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 352 | ||
| GTIN FP | 4005176998867 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 119,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8182106 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26103000 |
| GTIN | 4005176942464 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Rain |
| Dimension | G15, Ø115mm duschhuvud |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26103000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26103000 |
|---|
| GTIN | 4005176942464 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26103000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 115 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176942464 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 117 | ||
| Bredd (mm) | 45 | ||
| Höjd (mm) | 232 | ||
| Vikt (kg) | 0,285 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 22 | ||
| GTIN FP | 4005176998850 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 205 | ||
| Vikt (kg) | 7,07 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 352 | ||
| GTIN FP | 4005176998867 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 119,12 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054722.pdf |
|---|---|