RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2021-04-06
RSK-nr enhet: ST
Vitalio SmartActive 150, Handdusch 3 strålmönster, vit strålplatta, GROHE Rain med DripStop, Jet med DripStop, ActiveMassage, GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare, GROHE DreamSpray, GROHE SmartTip val av strålmönster via tryckknapp, GROHE RainStart - handduschen startar alltid med Rain strålmönster, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Inre Vatten Guide för ett längre liv, Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar, Lämplig för genomströmsvärmare, Lägsta tryck: 1,0 bar
Vitalio SmartActive 150, Handdusch 3 strålmönster, vit strålplatta, GROHE Rain med DripStop, Jet med DripStop, ActiveMassage, GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare, GROHE DreamSpray, GROHE SmartTip val av strålmönster via tryckknapp, GROHE RainStart - handduschen startar alltid med Rain strålmönster, GROHE StarLight kromyta, SpeedClean antikalksystem, Inre Vatten Guide för ett längre liv, Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar, Lämplig för genomströmsvärmare, Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8275534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26597000 |
| GTIN | 4005176486500 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio SmAct 150 handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø150 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med 3 sprays |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26597000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26597000 |
|---|
| GTIN | 4005176486500 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26597000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 0 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 150 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176486500 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,413 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | 4005176632716 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 15,868 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8275534 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26597000 |
| GTIN | 4005176486500 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio SmAct 150 handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø150 |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | med 3 sprays |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26597000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26597000 |
|---|
| GTIN | 4005176486500 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/26597000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 0 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 150 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176486500 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 315 | ||
| Bredd (mm) | 155 | ||
| Höjd (mm) | 45 | ||
| Vikt (kg) | 0,413 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 36 | ||
| GTIN FP | 4005176632716 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 15,868 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
|---|---|