Avaktiverad 2025-12-20
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-03-03
RSK-nr enhet: ST
Vitalio Start 100, Handdusch 2 strålmönster, matt black, Stråltyper: Rain, Jet GROHE Water Saving flödesbegränsare 5,7 l/min GROHE DreamSpray GROHE Long-Life Shine-beläggning SpeedClean antikalksystem Inre vattenvägar för ökad livslängd Stötsäker silikonring förhindrar skador Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar Lägsta tryck: 1,0 bar 5 color packaging
Vitalio Start 100, Handdusch 2 strålmönster, matt black, Stråltyper: Rain, Jet GROHE Water Saving flödesbegränsare 5,7 l/min GROHE DreamSpray GROHE Long-Life Shine-beläggning SpeedClean antikalksystem Inre vattenvägar för ökad livslängd Stötsäker silikonring förhindrar skador Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar Lägsta tryck: 1,0 bar 5 color packaging
| RSK-nummer | 8233022 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 279462430 |
| GTIN | 4005176782190 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Start 100 II handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 154mm høj,70mm bred |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/279462430 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 279462430 |
|---|
| GTIN | 4005176782190 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/279462430 |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 5,5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176782190 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 47 | ||
| Vikt (kg) | 0,287 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8233022 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 279462430 |
| GTIN | 4005176782190 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Start 100 II handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 154mm høj,70mm bred |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black) |
| Ytbehandling | - |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/279462430 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 279462430 |
|---|
| GTIN | 4005176782190 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/279462430 |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 5,5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176782190 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 47 | ||
| Vikt (kg) | 0,287 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |