RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2025-07-03
RSK-nr enhet: ST
Vitalio Start 110, Handdusch 3 strålmönster, matte black, strålmönster: Rain / Jet / Massage GROHE Water Saving vattenbesparande teknologi GROHE SmartSwitch - vrid enkelt på ratten för att njuta av ditt föredragna sprayalternativ GROHE DreamSpray SpeedClean antikalksystem Invändig WaterGuide-isolering skyddar ytan från att värmas upp Stötsäker silikonring förhindrar skador Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar Maximalt flöde (vid 3 bar): 7,4 l/min Lägsta tryck: 1,0 bar Förpackning i 5 färger En konsumentorienterad modell
Vitalio Start 110, Handdusch 3 strålmönster, matte black, strålmönster: Rain / Jet / Massage GROHE Water Saving vattenbesparande teknologi GROHE SmartSwitch - vrid enkelt på ratten för att njuta av ditt föredragna sprayalternativ GROHE DreamSpray SpeedClean antikalksystem Invändig WaterGuide-isolering skyddar ytan från att värmas upp Stötsäker silikonring förhindrar skador Universellt monteringssystem, passar alla vanliga duschslangar Maximalt flöde (vid 3 bar): 7,4 l/min Lägsta tryck: 1,0 bar Förpackning i 5 färger En konsumentorienterad modell
| RSK-nummer | 8233190 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 260312431 |
| GTIN | 4067393082514 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Start 110 handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø110mm, 160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/260312431 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 260312431 |
|---|
| GTIN | 4067393082514 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/260312431 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 7,4 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 110 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,311 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 42 | ||
| GTIN FP | 24067393082518 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 14,262 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 336 | ||
| GTIN FP | 14067393082511 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 139,096 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8233190 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 260312431 |
| GTIN | 4067393082514 |
| Produkt | Handdusch |
| Produktnamn | Vitalio Start 110 handdusch |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø110mm, 160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/260312431 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 260312431 |
|---|
| GTIN | 4067393082514 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/260312431 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 7,4 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 110 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Nej |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 240 | ||
| Bredd (mm) | 115 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,311 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 42 | ||
| GTIN FP | 24067393082518 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 14,262 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 336 | ||
| GTIN FP | 14067393082511 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 139,096 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |