Inlagd: 2016-07-12
RSK-nr enhet: ST
Oras Apollo duschse bestående av en handdusch med tre strållägen, Eco-flöde, väggfäste och en duschslang 1500 mm.
Oras Apollo duschse bestående av en handdusch med tre strållägen, Eco-flöde, väggfäste och en duschslang 1500 mm.
| RSK-nummer | 8320088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 534 |
| GTIN | 6414150077593 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | Apollo |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | dusch/slang/fäste |
|---|---|
| Färg | krom/grå |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | kalkavvisande |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 534 |
|---|
| GTIN | 6414150077593 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 95 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,46 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8320088.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000378.pdf |
| RSK-nummer | 8320088 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 534 |
| GTIN | 6414150077593 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | Apollo |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | dusch/slang/fäste |
|---|---|
| Färg | krom/grå |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | kalkavvisande |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 534 |
|---|
| GTIN | 6414150077593 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 95 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1500 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,46 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8320088.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000378.pdf |