Inlagd: 2018-10-24
RSK-nr enhet: ST
Oras Apollo Style handduschset bestående av handdusch (Ø95) med ett strålläge, väggfäste och duschslang 1750 mm.
Oras Apollo Style handduschset bestående av handdusch (Ø95) med ett strålläge, väggfäste och duschslang 1750 mm.
| RSK-nummer | 8320204 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 535 |
| GTIN | 6414150088629 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | Apollo Style |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø95mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | dusch/slang/fäste |
|---|---|
| Färg | krom/grå |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | kalkavvisande |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 535 |
|---|
| GTIN | 6414150088629 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Antal stråltyper | 1 |
| Diameter duschhuvud | 95 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8320204.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000378.pdf |
| RSK-nummer | 8320204 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 535 |
| GTIN | 6414150088629 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | Apollo Style |
| Dimension | G15 |
| Storlek | Ø95mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 1 stråltyp |
| Utförande | dusch/slang/fäste |
|---|---|
| Färg | krom/grå |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | kalkavvisande |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 535 |
|---|
| GTIN | 6414150088629 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Övrigt |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Antal stråltyper | 1 |
| Diameter duschhuvud | 95 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Nej |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 300 | ||
| Bredd (mm) | 200 | ||
| Höjd (mm) | 30 | ||
| Vikt (kg) | 0,5 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8320204.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/EPD/EPD_0000378.pdf |