Inlagd: 2014-12-10
RSK-nr enhet: ST
För dold rördragning från inbyggnadsblandare.
För dold rördragning från inbyggnadsblandare.
| RSK-nummer | 8197771 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9418111 |
| GTIN | 7350004684861 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Box 300/300 mäss |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | för vägganslutning |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9418111 |
|---|
| GTIN | 7350004684861 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Ja |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Mässing |
| Accentfärg | Mässing |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med utloppspip | Ja |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 189 mm |
| Inbyggnadsdjup | 70 - 70 mm |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8197771 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 9418111 |
| GTIN | 7350004684861 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Box 300/300 mäss |
| Dimension | G15 |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | för vägganslutning |
|---|---|
| Färg | mässing |
| Ytbehandling | polerad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 9418111 |
|---|
| GTIN | 7350004684861 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Ja |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Mässing |
| Accentfärg | Mässing |
| Anslutning tillopp | Slang med löpmutter |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Antal utgående anslutningar | 1 |
| Med omkastare | Nej |
| Med temperaturbegränsning | Nej |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med utloppspip | Ja |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Nej |
| Längd utsprång utloppspip | 189 mm |
| Inbyggnadsdjup | 70 - 70 mm |
| Med duschset/-garnityr | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 500 | ||
| Bredd (mm) | 90 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 1,8 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |