Avaktiverad 2022-05-18
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2014-08-12
RSK-nr enhet: ST
Hansgrohe Crometta 100 Vario Porter Set 1.60 m •Handdusch (#26824400) •Metaflex duschslang 1.60 m (#28266000) •Porter S duschhållare (#28331000) •stråltyp: Rain, normalstråle, schampostråle, massage •stråltypsomställning med vridbar strålskiva •duschhuvudsstorlek: 100 mm •utan vridvirvel •Maximal flödesmängd (vid 3 bar): 19 l/minut •förkromade väggstöd från plast
Hansgrohe Crometta 100 Vario Porter Set 1.60 m •Handdusch (#26824400) •Metaflex duschslang 1.60 m (#28266000) •Porter S duschhållare (#28331000) •stråltyp: Rain, normalstråle, schampostråle, massage •stråltypsomställning med vridbar strålskiva •duschhuvudsstorlek: 100 mm •utan vridvirvel •Maximal flödesmängd (vid 3 bar): 19 l/minut •förkromade väggstöd från plast
| RSK-nummer | 8376871 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26667400 |
| GTIN | 4011097760674 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Crometta 100 Vario |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 1,60m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 18l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 4 stråltyper |
| Utförande | handdusch/slang |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26667400 |
|---|
| GTIN | 4011097760674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Accentfärg | Vit |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 4 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med avtagbar sil | Nej |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 0,83 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8377021_gruppfil.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8376871 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 26667400 |
| GTIN | 4011097760674 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Crometta 100 Vario |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 1,60m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 18l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 4 stråltyper |
| Utförande | handdusch/slang |
|---|---|
| Färg | vit/krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 26667400 |
|---|
| GTIN | 4011097760674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Övrigt |
| Accentfärg | Vit |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 4 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med avtagbar sil | Nej |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 270 | ||
| Bredd (mm) | 190 | ||
| Höjd (mm) | 90 | ||
| Vikt (kg) | 0,83 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/dos_412_8377021_gruppfil.pdf |
|---|---|