Inlagd: 2024-03-08
RSK-nr enhet: ST
Handdusch och 175 cm duschslang (1/2"). DIVELLO ECONOM™: Armaturoberoende och energieffektiv originalprodukt, reducerar vatten- och energiförbrukningen på existerande tappställen med upp till 60 %. DIVELLO DYNAMIC S-TECH™: Förbättrad vattenkomfort - konstant vattenflöde oavsett högt eller lågt vattentryck. Säkerställer att efterfrågat vattenflöde levereras i hela fastighetsbeståndet trots att vattentrycket varierar i samhällen, fastigheter och beroende på belastning av vattennätet. Upplev en kraftig strålbild med optimal sköljkomfort. Integrerade/vulkade packningar. 3 Power Spray: Kraftig och reglerbar (3 funktioner) sköljförmåga, även vid låga vattenflöden. Easy-Clean: Maximal livslängd - kalk och avlagringar gnuggas enkelt bort. Anti-Backflow: Integrerad backventil - eliminerar risken för att förorenat vatten återgår till vattensystemet. Universal Fit: Passar alla handduschhållare (konisk, cylindrisk och Sarona).
Handdusch och 175 cm duschslang (1/2"). DIVELLO ECONOM™: Armaturoberoende och energieffektiv originalprodukt, reducerar vatten- och energiförbrukningen på existerande tappställen med upp till 60 %. DIVELLO DYNAMIC S-TECH™: Förbättrad vattenkomfort - konstant vattenflöde oavsett högt eller lågt vattentryck. Säkerställer att efterfrågat vattenflöde levereras i hela fastighetsbeståndet trots att vattentrycket varierar i samhällen, fastigheter och beroende på belastning av vattennätet. Upplev en kraftig strålbild med optimal sköljkomfort. Integrerade/vulkade packningar. 3 Power Spray: Kraftig och reglerbar (3 funktioner) sköljförmåga, även vid låga vattenflöden. Easy-Clean: Maximal livslängd - kalk och avlagringar gnuggas enkelt bort. Anti-Backflow: Integrerad backventil - eliminerar risken för att förorenat vatten återgår till vattensystemet. Universal Fit: Passar alla handduschhållare (konisk, cylindrisk och Sarona).
| RSK-nummer | 8232059 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 5364209 |
| GTIN | 7350090143235 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | DIVELLO Senso 3F Silver 9L |
| Dimension | G15 |
| Storlek | L=1,75m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | konisk x cylindrisk mutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN1112, EN1113, EN246, EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.divello.com/products/divello-senso-shower-pack-3f?variant=49744403824965 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 5364209 |
|---|
| GTIN | 7350090143235 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.divello.com/products/divello-senso-shower-pack-3f?variant=49744403824965 |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 105 mm |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 55 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 0,49 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 12,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_911_8232058.pdf |
|---|---|
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_911_8182171.pdf |
| RSK-nummer | 8232059 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 5364209 |
| GTIN | 7350090143235 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | DIVELLO Senso 3F Silver 9L |
| Dimension | G15 |
| Storlek | L=1,75m |
| Tryck/Flöde/Temp | 9l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | konisk x cylindrisk mutter |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast/flermaterial |
| Standard | EN1112, EN1113, EN246, EN1717 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.divello.com/products/divello-senso-shower-pack-3f?variant=49744403824965 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 5364209 |
|---|
| GTIN | 7350090143235 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.divello.com/products/divello-senso-shower-pack-3f?variant=49744403824965 |
|---|
| Basfärg | Krom |
|---|---|
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 105 mm |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Ospecificerad förpackning | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 220 | ||
| Bredd (mm) | 55 | ||
| Höjd (mm) | 340 | ||
| Vikt (kg) | 0,49 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 25 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 280 | ||
| Vikt (kg) | 12,5 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_911_8232058.pdf |
|---|---|
| Sortimentskatalog | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/SKAT/SKAT_911_8182171.pdf |