RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-08-31
RSK-nr enhet: ST
Duravit Handduschset MinusFlow Krom|Vit Högblank 40x92x810 mm, inkluderande duschstång, duschslang, handdusch
Duravit Handduschset MinusFlow Krom|Vit Högblank 40x92x810 mm, inkluderande duschstång, duschslang, handdusch
| RSK-nummer | 8232000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | UV0682004005 |
| GTIN | 4067116161625 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Handduschset |
| Dimension | - |
| Storlek | 40x92x810 |
| Tryck/Flöde/Temp | 9 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom/vit högblank |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | UV0682004005 |
|---|
| GTIN | 4067116161625 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Vit |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 9 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 110 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med avtagbar sil | Nej |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Ja |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förstärkt | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 840 | ||
| Höjd (mm) | 99 | ||
| Vikt (kg) | 1,699 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8232000 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | UV0682004005 |
| GTIN | 4067116161625 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | Handduschset |
| Dimension | - |
| Storlek | 40x92x810 |
| Tryck/Flöde/Temp | 9 l/min |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 3 stråltyper |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom/vit högblank |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing/flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | UV0682004005 |
|---|
| GTIN | 4067116161625 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Accentfärg | Vit |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 9 l/min |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 3 |
| Diameter duschhuvud | 110 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Ja |
| Med avtagbar sil | Nej |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Ställbart väggfäste | Ja |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1600 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | Förstärkt | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 180 | ||
| Bredd (mm) | 840 | ||
| Höjd (mm) | 99 | ||
| Vikt (kg) | 1,699 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |