Avaktiverad 2025-04-11
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-10-12
RSK-nr enhet: ST
New Tempesta 100 Vägghållarset 2 strålar Bestående av: handdusch (27 597) vägg duschhållare justerbar (27 595) Relexaflex-slang 1750 mm 1/2" x 1/2" (28 154) GROHE EcoJoy flödesbegränsare 5,7 l/min GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Stötsäker silikonring förhindrar skador Lämplig för genomströmsvärmare Lägsta tryck: 1,0 bar
New Tempesta 100 Vägghållarset 2 strålar Bestående av: handdusch (27 597) vägg duschhållare justerbar (27 595) Relexaflex-slang 1750 mm 1/2" x 1/2" (28 154) GROHE EcoJoy flödesbegränsare 5,7 l/min GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Stötsäker silikonring förhindrar skador Lämplig för genomströmsvärmare Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8275352 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2760110E |
| GTIN | 4005176985430 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | NTemp 100 II duschset indstl |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 1,75m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 5,7l/min flödebegränsare |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | Handdusch/duschhållare/slang |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2760110E |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2760110E |
|---|
| GTIN | 4005176985430 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2760110E |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 5,5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176985430 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 209 | ||
| Bredd (mm) | 94 | ||
| Höjd (mm) | 236 | ||
| Vikt (kg) | 0,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4005176471667 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,8 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | 4005176471674 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 115,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 125,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8275352.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8275352 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 2760110E |
| GTIN | 4005176985430 |
| Produkt | Handduschset |
| Produktnamn | NTemp 100 II duschset indstl |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 1,75m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 5,7l/min flödebegränsare |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 2 stråltyper |
| Utförande | Handdusch/duschhållare/slang |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2760110E |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 2760110E |
|---|
| GTIN | 4005176985430 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/2760110E |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Basfärg | Krom |
| Minsta blandvattenförbrukning vid tappställe | 5,5 l/min |
| Flödesklass | Ingen |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Inställbar stråle | Ja |
| Antal stråltyper | 2 |
| Diameter duschhuvud | 100 mm |
| Med snabbkoppling | Nej |
| Roterande anslutning | Nej |
| Med avtagbar sil | Ja |
| Frisörutförande | Nej |
| Med väggfäste | Ja |
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176985430 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 209 | ||
| Bredd (mm) | 94 | ||
| Höjd (mm) | 236 | ||
| Vikt (kg) | 0,74 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4005176471667 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 15,8 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 120 | ||
| GTIN FP | 4005176471674 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 115,8 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 132 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 125,68 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8275352.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |