Avaktiverad 2018-12-21
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2017-06-13
RSK-nr enhet: ST
New Tempesta 100 Duschset 4 strålmönster bestående av: handdusch (28 421 001) duschstång, 600 mm (27 523 000) Relexaflex-slang 1750 mm 1/2" x 1/2" (28 154) GROHE EasyReach bricka (27 596 000) GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Stötsäker silikonring förhindrar skador lämplig för genomströmsvärmare
New Tempesta 100 Duschset 4 strålmönster bestående av: handdusch (28 421 001) duschstång, 600 mm (27 523 000) Relexaflex-slang 1750 mm 1/2" x 1/2" (28 154) GROHE EasyReach bricka (27 596 000) GROHE EcoJoy 9,5 l/min flödesbegränsare GROHE DreamSpray GROHE StarLight kromyta SpeedClean antikalksystem Inre Vatten Guide för ett längre liv Stötsäker silikonring förhindrar skador lämplig för genomströmsvärmare
| RSK-nummer | 8320138 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28436001 |
| GTIN | 4005176896040 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | NTemp 100 IV |
| Dimension | G15, Ø110 mm handdusch |
| Storlek | 600mm stång/ 1,75m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min flödesbegränsare |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 4 stråltyper |
| Utförande | stång/handdusch/slang |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28436001 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28436001 |
|---|
| GTIN | 4005176896040 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28436001 |
|---|
| Längd glidstång | 600 mm |
|---|---|
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
| Med glidhållare | Ja |
| Med lotionbehållare | Nej |
| Med ringskål | Nej |
| Med svamphållare | Nej |
| Med tvålfat | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Höjdinställbara fästpunkter | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176896040 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 673 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 76 | ||
| Vikt (kg) | 1,22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4005176999871 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 25,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 80 | ||
| GTIN FP | 4005176999987 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 106,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8320138.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8320138 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28436001 |
| GTIN | 4005176896040 |
| Produkt | Duschset |
| Produktnamn | NTemp 100 IV |
| Dimension | G15, Ø110 mm handdusch |
| Storlek | 600mm stång/ 1,75m slang |
| Tryck/Flöde/Temp | 9,5l/min flödesbegränsare |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | 4 stråltyper |
| Utförande | stång/handdusch/slang |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing, plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28436001 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28436001 |
|---|
| GTIN | 4005176896040 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28436001 |
|---|
| Längd glidstång | 600 mm |
|---|---|
| Med slang | Ja |
| Längd duschslang | 1750 mm |
| Med glidhållare | Ja |
| Med lotionbehållare | Nej |
| Med ringskål | Nej |
| Med svamphållare | Nej |
| Med tvålfat | Ja |
| Dold fastsättning | Ja |
| Höjdinställbara fästpunkter | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176896040 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 673 | ||
| Bredd (mm) | 147 | ||
| Höjd (mm) | 76 | ||
| Vikt (kg) | 1,22 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 20 | ||
| GTIN FP | 4005176999871 | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 25,2 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 80 | ||
| GTIN FP | 4005176999987 | ||
| Förpackningstyp | träpall EUR | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 106,8 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8320138.pdf |
|---|---|