Inlagd: 2013-11-11
RSK-nr enhet: ST
Oras 272060 Tvålkopp
Oras 272060 Tvålkopp
| RSK-nummer | 8378307 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 272060 |
| GTIN | 6414150070426 |
| Produkt | Tvålkopp |
| Produktnamn | Optima |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø22mm duschrör |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 272060 |
|---|
| GTIN | 6414150070426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Obehandlad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Övrigt |
| Accentfärg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| För duschstångsdiameter | 22 - 22 mm |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |
| RSK-nummer | 8378307 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 272060 |
| GTIN | 6414150070426 |
| Produkt | Tvålkopp |
| Produktnamn | Optima |
| Dimension | 22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för Ø22mm duschrör |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | transparent |
| Ytbehandling | - |
| Material | plast |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | Oras 272060 |
|---|
| GTIN | 6414150070426 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.oras.com/se/hem |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Obehandlad |
| Profil | Rund stav |
| Färg | Övrigt |
| Accentfärg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| För duschstångsdiameter | 22 - 22 mm |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Ja |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 225 | ||
| Bredd (mm) | 105 | ||
| Höjd (mm) | 60 | ||
| Vikt (kg) | 0,25 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_4316534.pdf |
|---|---|
| Tillverkarens garantiåtagande | https://www.oras.com/se/garanti |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_142_4316534.pdf |