RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2023-07-21
RSK-nr enhet: ST
Pile är en förvaringslösning som smälter samman med duschlösningarna i Linc både vad gäller design och funktion. Pile monteras direkt på vägg och sedan fixeras duschdörren utanpå. Resultatet blir en smart vertikal förvaring på duschens insida som med enkelhet slukar familjens alla schampo- och duschflaskor utan att ta extra onödig plats i själva duschytan. Pile kommer med fem steglöst justerbara hyllplan. Komplettera med fler vid behov.Pile bygger 100 mm räknat från vägg. Dra därför av 100 mm från duschlösningens önskade mått. Exempel: Om du önskar en 900x900-duschhörna tillsammans med Pile, anger du artikelnumret för 900x800 + artikelnumret för Pile.Skruvas i vägg alternativt limmas upp med Safe-Fix, som du köper separat.
Pile är en förvaringslösning som smälter samman med duschlösningarna i Linc både vad gäller design och funktion. Pile monteras direkt på vägg och sedan fixeras duschdörren utanpå. Resultatet blir en smart vertikal förvaring på duschens insida som med enkelhet slukar familjens alla schampo- och duschflaskor utan att ta extra onödig plats i själva duschytan. Pile kommer med fem steglöst justerbara hyllplan. Komplettera med fler vid behov.Pile bygger 100 mm räknat från vägg. Dra därför av 100 mm från duschlösningens önskade mått. Exempel: Om du önskar en 900x900-duschhörna tillsammans med Pile, anger du artikelnumret för 900x800 + artikelnumret för Pile.Skruvas i vägg alternativt limmas upp med Safe-Fix, som du köper separat.
| RSK-nummer | 8239555 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 80001263 |
| GTIN | 7392102948674 |
| Produkt | Duschförvaring |
| Produktnamn | Pile |
| Dimension | - |
| Storlek | 100x1400-2000x100mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förvaring |
| Utförande | 5 hyllplan |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 80001263 |
|---|
| GTIN | 7392102948674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Fristående | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 125 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 2050 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8239555 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 80001263 |
| GTIN | 7392102948674 |
| Produkt | Duschförvaring |
| Produktnamn | Pile |
| Dimension | - |
| Storlek | 100x1400-2000x100mm (BxHxD) |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | förvaring |
| Utförande | 5 hyllplan |
|---|---|
| Färg | matt svart |
| Ytbehandling | anodiserad |
| Material | aluminium |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | - |
| RSK flik | 25 Badrumsutrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 80001263 |
|---|
| GTIN | 7392102948674 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | - |
|---|
| Material | Övrigt |
|---|---|
| Färg | Svart |
| Lämplig för väggmontering | Ja |
| Fristående | Nej |
| Skruvad montering | Ja |
| Limmad montering | Ja |
| Bredd | 100 mm |
| Djup | 100 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 125 | ||
| Bredd (mm) | 125 | ||
| Höjd (mm) | 2050 | ||
| Vikt (kg) | 4,3 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |