RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 1992-08-19
RSK-nr enhet: ST
Tvålkopp akryl, klar, för Relexa duschstång (28 820 och 28 666), GROHE StarLight kromyta
Tvålkopp akryl, klar, för Relexa duschstång (28 820 och 28 666), GROHE StarLight kromyta
| RSK-nummer | 8377915 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28856000 |
| GTIN | 4005176603495 |
| Produkt | Tvålkopp |
| Produktnamn | Relexa |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för duschstång |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28856000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28856000 |
|---|
| GTIN | 4005176603495 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28856000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Övrigt |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Bredd | 186 mm |
| Diameter | 25 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176603495 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 215 | ||
| Bredd (mm) | 77 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 0,155 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 70 | ||
| GTIN FP | 4005176353611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 11,85 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8377915.pdf |
|---|---|
| RSK-nummer | 8377915 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 28856000 |
| GTIN | 4005176603495 |
| Produkt | Tvålkopp |
| Produktnamn | Relexa |
| Dimension | - |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | för duschstång |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | - |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28856000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 28856000 |
|---|
| GTIN | 4005176603495 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/28856000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Övrigt |
| Färg | Övrigt |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Lämplig för hörnmontering | Nej |
| Fristående | Nej |
| Duschstångsmontering | Ja |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Nej |
| Material insats | Plast |
| Med magnet | Nej |
| Skruvad montering | Nej |
| Limmad montering | Nej |
| Självhäftande montering | Nej |
| Dold fastsättning | Nej |
| Med monteringsdetaljer | Nej |
| Bredd | 186 mm |
| Diameter | 25 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176603495 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 215 | ||
| Bredd (mm) | 77 | ||
| Höjd (mm) | 52 | ||
| Vikt (kg) | 0,155 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 70 | ||
| GTIN FP | 4005176353611 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 410 | ||
| Vikt (kg) | 11,85 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8377915.pdf |
|---|---|