Avaktiverad 2025-08-14
Inlagd: 2014-01-29
RSK-nr enhet: ST
Rund tvålhylla för Ø20 och Ø22 mm rör.
Rund tvålhylla för Ø20 och Ø22 mm rör.
| RSK-nummer | 8185653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94641000 |
| GTIN | 7391887239519 |
| Produkt | Tvålhylla |
| Produktnamn | Siljan/Fryken |
| Dimension | 18/20/22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till duschanordning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/94641000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94641000 |
|---|
| GTIN | 7391887239519 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/94641000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Ja |
| Med magnet | Nej |
| Bredd | 143 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 25 | ||
| Vikt (kg) | 0,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8185653.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8185653.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8185653.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5561086959-00075 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8185653.pdf |
| RSK-nummer | 8185653 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 94641000 |
| GTIN | 7391887239519 |
| Produkt | Tvålhylla |
| Produktnamn | Siljan/Fryken |
| Dimension | 18/20/22mm |
| Storlek | - |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | till duschanordning |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | flermaterial |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/94641000 |
| RSK flik | 24 Sanitetsarmatur/-utrustning |
| Tillverkarens artikelnummer | 94641000 |
|---|
| GTIN | 7391887239519 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.fmmattsson.com/sv/tillbehor/badrum/94641000 |
|---|
| Material | Plast |
|---|---|
| Ytskydd | Förkromad |
| Färg | Krom |
| Lämplig för väggmontering | Nej |
| Gängat utförande | Nej |
| Med lös insats | Ja |
| Med magnet | Nej |
| Bredd | 143 mm |
| Djup | 110 mm |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Påse | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 100 | ||
| Bredd (mm) | 100 | ||
| Höjd (mm) | 25 | ||
| Vikt (kg) | 0,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_10_8185653.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_10_8185653.pdf |
| Produktblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/PROD/PROD_10_8185653.pdf |
| InstallationsBVD | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/IBVD/iBVD 5561086959-00075 v1.pdf |
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_10_8185653.pdf |