RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2024-04-29
RSK-nr enhet: ST
Eurosmart, Ettgreppsblandare till dusch, Väggmontage Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE Long-Life-yta Duschanslutning 1/2" nedåt med inbyggd backventil S-anslutningar Metalltäckbricka Backventil mot tillbakaflöde Professionell version
Eurosmart, Ettgreppsblandare till dusch, Väggmontage Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Inställbar flödesbegränsare Med temperaturbegränsare GROHE Long-Life-yta Duschanslutning 1/2" nedåt med inbyggd backventil S-anslutningar Metalltäckbricka Backventil mot tillbakaflöde Professionell version
| RSK-nummer | 8352005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 335552433 |
| GTIN | 4067393017356 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Duschblandare Väggm. |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 61mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/335552433 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 335552433 |
|---|
| GTIN | 4067393017356 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/335552433 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Övrigt |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturspärr (38°C) | Nej |
| Tryckstyrd | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Material handtag | Övrigt |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Höjdinställbara fästpunkter | Ja |
| Längd duschslang | 0 mm |
| Längd glidstång | 0 mm |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter handduschhuvud | 0 mm |
| Bredd handduschhuvud | 0 mm |
| Djup handduschhuvud | 0 mm |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393017356 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 1,395 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| RSK-nummer | 8352005 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 335552433 |
| GTIN | 4067393017356 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Eurosmart Duschblandare Väggm. |
| Dimension | G15 |
| Storlek | 61mm pip |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | - |
| Utförande | - |
|---|---|
| Färg | svart (Matte Black (ASB)) |
| Ytbehandling | - |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/335552433 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 335552433 |
|---|
| GTIN | 4067393017356 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.no/no_no/product/335552433 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Övrigt |
| Typ av temperaturkontroll | Termostatisk |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Temperaturspärr (38°C) | Nej |
| Tryckstyrd | Nej |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Övrigt |
| Material handtag | Övrigt |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Övrigt |
| Basfärg | Svart |
| Accentfärg | Övrigt |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Flödesklass | Ingen |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Ja |
| Anti-kalk-system | Ja |
| Höjdinställbara fästpunkter | Ja |
| Längd duschslang | 0 mm |
| Längd glidstång | 0 mm |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter handduschhuvud | 0 mm |
| Bredd handduschhuvud | 0 mm |
| Djup handduschhuvud | 0 mm |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
| Certifierad enligt KIWA [NL] | Nej |
| Typgodkänd enligt BBR/EKS | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4067393017356 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 160 | ||
| Höjd (mm) | 115 | ||
| Vikt (kg) | 1,395 | ||
| Monteringsanvisning | - |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |