Avaktiverad 2024-11-12
Ersättningsartikel saknas
RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-03-07
RSK-nr enhet: ST
Grandera, Duschblandare ettgrepp, Montageset som krävs för installation:, GROHE Rapido SmartBox 35 600 000, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, GROHE StarLight kromyta, Väggbricka med GROHE QuickFix (täckbricka och axeltätning, täckt fastställande), Metallväggbricka, 6° justerbar, Metallgrepp, Vattenflöde utlopp: utlopp B eller C = 30 l/min, Utan montageset
Grandera, Duschblandare ettgrepp, Montageset som krävs för installation:, GROHE Rapido SmartBox 35 600 000, GROHE SilkMove 46 mm keramisk insats, GROHE StarLight kromyta, Väggbricka med GROHE QuickFix (täckbricka och axeltätning, täckt fastställande), Metallväggbricka, 6° justerbar, Metallgrepp, Vattenflöde utlopp: utlopp B eller C = 30 l/min, Utan montageset
| RSK-nummer | 8296309 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24067000 |
| GTIN | 4005176465802 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Grandera ettg udv.dele dusch |
| Dimension | - |
| Storlek | 158mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan karpip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24067000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 24067000 |
|---|
| GTIN | 4005176465802 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24067000 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med utloppspip | Nej |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 70 - 95 mm |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176465802 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 243 | ||
| Vikt (kg) | 1,655 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4005176571671 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 10,93 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | 4005176571688 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 146,16 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 147,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8296272.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8296309 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 24067000 |
| GTIN | 4005176465802 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Grandera ettg udv.dele dusch |
| Dimension | - |
| Storlek | 158mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utan karpip |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | Mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24067000 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 24067000 |
|---|
| GTIN | 4005176465802 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/24067000 |
|---|
| Modell/Utförande | Frontdel |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Lämplig för badkar (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för badkarskant/kaklad kant | Nej |
| Lämplig för dusch | Ja |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd i vägg) | Nej |
| Lämplig för tvättställ (inbyggd hög rygg) | Nej |
| Lämplig för kök | Nej |
| Material frontdel | Mässing |
| Ytskydd frontdel | Förkromad |
| Ytbehandling frontdel | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Kallstartfunktion | Nej |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med utloppspip | Nej |
| Med fästanordning för vägginstallation | Ja |
| Förlängningssats tillgänglig | Ja |
| Inbyggnadsdjup | 70 - 95 mm |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176465802 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 180 | ||
| Höjd (mm) | 243 | ||
| Vikt (kg) | 1,655 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 6 | ||
| GTIN FP | 4005176571671 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 600 | ||
| Bredd (mm) | 400 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 10,93 | ||
Mellan2 |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | 4005176571688 | ||
| Förpackningstyp | Pall | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 146,16 | ||
Topp |
|||
| Antal i FP | 72 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | Pallbox | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 1200 | ||
| Bredd (mm) | 800 | ||
| Höjd (mm) | 970 | ||
| Vikt (kg) | 147,16 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8296272.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |