Avaktiverad 2018-01-25
Inlagd: 2016-12-13
RSK-nr enhet: ST
Duschblandare, anslutning för duschslang G3/4". Inbyggd spärr för begränsning av temperatur och flöde.
Duschblandare, anslutning för duschslang G3/4". Inbyggd spärr för begränsning av temperatur och flöde.
| RSK-nummer | 8296206 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054 |
| GTIN | 6414150078361 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Oras Safira |
| Dimension | M26x1,5/G20 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/1054 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054 |
|---|
| GTIN | 6414150078361 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/1054 |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Tryckstyrd | Nej |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 1,19 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8296206.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8348045.pdf |
| RSK-nummer | 8296206 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 1054 |
| GTIN | 6414150078361 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Oras Safira |
| Dimension | M26x1,5/G20 |
| Storlek | c/c160mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | EN-817 |
| Övrig info | - |
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/1054 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 1054 |
|---|
| GTIN | 6414150078361 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | http://www.oras.com/se/products/oras/product/1054 |
|---|
| Med temperaturbegränsning | Ja |
|---|---|
| Tryckstyrd | Nej |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 160 mm |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | AA |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | - | ||
| Förpackningstyp | kartong/ask | ||
| Förpackningsfunktion | Förseglad | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 200 | ||
| Bredd (mm) | 165 | ||
| Höjd (mm) | 95 | ||
| Vikt (kg) | 1,19 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | - |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_142_8296206.pdf |
|---|---|
| Drift & Skötsel | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/DOS/DOS_142_8348045.pdf |