RSK-nr enhet: ST
Inlagd: 2019-03-10
RSK-nr enhet: ST
Plus Ettgreppsblandare till dusch, DN 15 Väggmontage Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta Duschanslutning 1/2" Med backventil Dolda S-anslutningar Backventil mot tillbakaflöde Lägsta tryck: 1,0 bar
Plus Ettgreppsblandare till dusch, DN 15 Väggmontage Metallgrepp GROHE SilkMove 35 mm keramikinsats Med temperaturbegränsare GROHE StarLight kromyta Duschanslutning 1/2" Med backventil Dolda S-anslutningar Backventil mot tillbakaflöde Lägsta tryck: 1,0 bar
| RSK-nummer | 8296279 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 33577003 |
| GTIN | 4005176529801 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Plus ettgrepp dusch vägg |
| Dimension | G15/G15 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | dolda S-anslutningar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33577003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 33577003 |
|---|
| GTIN | 4005176529801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33577003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
| Längd glidstång | 0 mm |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter handduschhuvud | 0 mm |
| Bredd handduschhuvud | 0 mm |
| Djup handduschhuvud | 0 mm |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176529801 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 414 | ||
| Bredd (mm) | 238 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 2,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176600180 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8296279.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |
| RSK-nummer | 8296279 |
|---|---|
| Tillverkarens artikelnummer | 33577003 |
| GTIN | 4005176529801 |
| Produkt | Duschblandare |
| Produktnamn | Plus ettgrepp dusch vägg |
| Dimension | G15/G15 |
| Storlek | c/c150mm |
| Tryck/Flöde/Temp | - |
| Effekt/Eldata | - |
| Funktion | ettgrepp |
| Utförande | med utlopp nedåt |
|---|---|
| Färg | krom |
| Ytbehandling | förkromad |
| Material | mässing |
| Standard | - |
| Övrig info | dolda S-anslutningar |
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33577003 |
| RSK flik | 23 Blandare |
| Tillverkarens artikelnummer | 33577003 |
|---|
| GTIN | 4005176529801 |
|---|
| Tillverkarens produktsida | https://www.grohe.se/sv_se/product/33577003 |
|---|
| Modell/Utförande | Mekanisk |
|---|---|
| Typ av grepp | Ettgrepps |
| Typ av temperaturkontroll | Manuell manövrering |
| Med temperaturbegränsning | Ja |
| Material armatur | Mässing |
| Ytskydd | Förkromad |
| Centrumavstånd | 150 mm |
| Ytbehandling | Polerad/Putsad |
| Basfärg | Krom |
| Anslutning tillopp | Invändig gänga |
| Anslutningsdimension tillopp | 1/2" (15) |
| Placering utlopp | Nedåt |
| Dimension utlopp (Nominell diameter) | 1/2" (15) |
| Kall blandarkropp | Nej |
| Återströmningsskydd (EN 1717) | EB |
| Med forcerbart flödesbegränsningsstopp | Nej |
| Med omkastare | Nej |
| Med kopplingar | Ja |
| Med fast huvud-/takdusch | Nej |
| Med duschset/-garnityr | Nej |
| Med fast handduschhållare | Nej |
| Längd duschslang | 0 mm |
| Längd glidstång | 0 mm |
| Antal stråltyper handdusch | 0 |
| Antal stråltyper huvud-/takdusch | 0 |
| Diameter handduschhuvud | 0 mm |
| Bredd handduschhuvud | 0 mm |
| Djup handduschhuvud | 0 mm |
| Diameter huvud-/takdusch | 0 mm |
| Bredd huvud-/takdusch | 0 mm |
| Djup huvud-/takdusch | 0 mm |
| Med integrerad hylla | Nej |
{{approval.ApprovalName}}
|
|---|
Bas |
|||
|---|---|---|---|
| Antal i FP | 1 | ||
| GTIN FP | 4005176529801 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Djup (mm) | 414 | ||
| Bredd (mm) | 238 | ||
| Höjd (mm) | 116 | ||
| Vikt (kg) | 2,76 | ||
Mellan |
|||
| Antal i FP | 8 | ||
| GTIN FP | 4005176600180 | ||
| Förpackningstyp | Låda | ||
| Förpackningsfunktion | - | ||
| Ingående GTIN FP | - | ||
| Palltyp | - | ||
| Antalet inneliggande GTIN FP | |||
| Djup (mm) | 800 | ||
| Bredd (mm) | 600 | ||
| Höjd (mm) | 273 | ||
| Vikt (kg) | 23,08 | ||
| Monteringsanvisning | |
|---|---|
| Snabbguide | - |
| Drift & Skötsel | - |
| Tillverkarens garantiåtagande | - |
| Manual | - |
| Konfigurationsanvisning | - |
| Produktblad | - |
| Sortimentskatalog | - |
| Film | - |
| Byggvarudeklaration | - |
| InstallationsBVD | - |
| Säkerhetsdatablad | - |
| Säkerhetsinstruktion | - |
| REACH-informationsblad | |
| Certifikat | - |
| Prestandadeklaration (DOP) | - |
| EU-försäkran (DoC) | - |
| Energimärkningsetikett | - |
| Energimärkningsetikett (PNG) | - |
| Nästlad energimärkningsetikett | - |
| Produktblad energimärkning | - |
| Miljövarudeklaration ISO14025/EN15804 (EPD) | - |
| Ritning | - |
| Reservdelslista | - |
| Roterande bild | - |
| Monteringsanvisning | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/MONT/MONT_613_8296279.pdf |
|---|---|
| REACH-informationsblad | https://www.rskdatabasen.se/infoDocs/REACH/REACH_613_2054726.pdf |